Vladaj mi nežno!


ali

Kratek oris sodobne slovenske zgodovine

1. maj 2020. Pred kratkim ustanovljena militantna stranka Pedri, naprej! zasede stavbo parlamenta in s preprosto, drzno akcijo prevzame oblast. Še isti večer po drugem dnevniku obvesti Slovence o prevzemu oblasti. Zbegano ljudstvo nevednih hetijev, naveličanih uradne politike, le nemočno sledi dogajanju.

Državni udar se torej zgodi v petek, še isto nedeljo pa priredi sedaj že vladajoča stranka pedrov inavguracijski žur v K4. K4 prevzame funkcijo parlamenta in prostora za reprezentančne dogodke. Po prvem dekretu nove vlade postane vsak dan nedelja. Vlada pa svoje prostore simbolično zasede na Metelkovi.

Kmalu po teh dogodkih se začne vsej vaški Sloveniji počasi svitati. Toda prepozno. Pedri zavzamejo vse ključne položaje na oblasti, vključno z vojsko in policijo. In ker postavnih mladeničev v uniformah ni nikoli dovolj, si vlada kmalu omisli še mornarico s sedežem v Kopru. Uniforme pa seveda naroči pri Terryju Muglerju.

Mesec dni po ustoličenju priredi nova oblast veliko parado. Slovenija se tako končno znajde pod žarometi svetovne javnosti. MTV in CNN se borita za eksluzivne pravice prenosa, med slavnimi gosti pa se znajde tudi Butros Butros Gali, ki ga po tem dogodku ljubkovalno preimenujejo v BB.

Vladni predstavniki tako pred vsem svetom razglasijo Slovenijo za državo pedrov in lezbijk. Hkrati pa pozovejo svoje ljudstvo na strpnost in usmiljenje do hetijev. Vsi svetovni mediji poročajo o zmagi liberalnega mišljenja, Slovenijo pa postavijo za vzor ostalim razvitim državam. Parada se konča z velikim, sedemdnevnim open air žurom. V nekoč zakotni Slovenji nastopi obdobje ljubezni, mehkih drog in uzakonjene promiskuitete.

Iz vrst hetijev intelektualcev je slišati skeptične glasove. Porajajo se dvomi o sposobnostih pedrov in lezbijk za vodenje nove slovenske države. Toda usoda si je sedaj očitno nadela roza krilce. Po dolgih letih molka, zatiranja in po gorah prežvečene čokolade se razkrijejo straniščni pedri. Oglasijo se intelektualci, ki so se skrivali za razumom in svojimi dvoumnimi eseji; umetnki, ki so svoja prepovedana hrepenenja darovali muzam; rudarji in kmetovalci z rokami, žuljavimi od skrivnega onaniranja pri opazovanju sotovarišev pri delu. Glavo dvignejo državni uslužbenci, pravniki, borzni posredniki, medijske osebnosti, policaji, ugledni univerzitetni profesorji... Kot eden stopijo iz skrivališč, kot eden odvržejo težko breme molka, kot eden priskočijo na pomoč pri oblikovanju nove države in kot eden oddirjajo v park in se tam vsem na očeh dajejo dol.

Medtem ko ljudstvo zadovoljno raja, vlada sprejema usodne odločitve. Nekaj državotvornih sklepov:

  1. Uradni simbol nove države postane rožnati flamingo. Za državne potrebe v Afrki kupijo jato teh ptic in jih naselijo na blejskem jezeru.
  2. Himna nove države se glasi Vladaj mi nežno!
  3. V spomin in opomin na čase ilegale priznanim aktivistom podelijo red zaslug za narod s Srebrnim dildom.
  4. Cankarjev dom v Ljubljani izpraznijo in uredijo v največji darkroom v Evropi. (Stoletna kultura majhnega in prizadevnega naroda je tako že prej šla v franže.)
  5. Kruzing postane nacionalni šport, ki ga država podpre z akcijo Podarim-dobim. Glavna nagrada: unikatna zbirka Zlatih picajzlov.
  6. Prostitucija se legalizira in je skupaj s prijetnimi zdravilišči in toplo obalo glavna turistična atrakcija za vse pedre po svetu. Uradna slovenska turistična agencija Danka Tours odpre predstavništva v vseh svetovnih prestolnicah. Turizem postane glavna gospodarska panoga.
  7. Kekec postane uradno glasilo nove države.
V kratkem času se Slovenija povzpne med najbolj razvite države v Evropi. O njej pišejo kot o deželi, kjer se cedita vazelin in briljantina.

Problem hetijev reši Slovenija na preprost in eleganten način. Prostovoljno jih izseli. Hetiji se tako pridružijo valu beguncev iz držav nekdanje Jugoslavije, zato se mednarodna javnost prav nič ne razburi. Tudi Amnesty International zadeve ne obeša na veliki zvon.

Pedri in lezbijke prav dobro rešijo problem natalitete. Pedri prostovoljno dajejo spermo, lezbijke pa otroke donosijo. Če se rodi deček, prevzamejo njegovo vzgojo pedri, če pa se rodi deklica, zanjo poskrbijo lezbijke. Sodobna genetika poskrbi za pravično razdelitev in za primerno zunanjo podobo novega rodu. Rodnost počasi, a vztrajno narašča, o Sloveniji pa se širi glas kot o deželi lepih ljudi.

Žal pa idila ne traja večno. Razkol med vrstami nove oblasti se začne po naporni razpravi na temo, koliko mozoljev je še dopustnih na državnem poslancu. Medtem ko se tete-poslanke v prvih vrstah histerično prepirajo z govornikom, lezbijkam prekuha in jih pošteno premikastijo. Vname se hud boj in konča se z razdvojitvijo vlade. Znotraj države Slovenije ustanovijo dva kantona. Lezbijke dobijo del alpskega gorovja, Štajersko s Pohorjem in Prekmurje, oblast nad preostalim delom pa prevzamejo pedri. Tako ločeni v dveh kantonih pa postavijo pedri in lezbijke temelj dolgoletnega sožitja.

Toda tudi znotraj Južnega kantona ni vse tako rožnato, kot se zdi. Boj za oblast je čedalje hujši. Vsak dan se pojavi kakšna nova stranka, ki propagira svoj image. Odkar se je vodja stranke Pobrijte pazduhe v predvolilnem boju pred kamerami slekel in uprizoril javno onaniranje, je postala politična scena, blago rečeno, nepredvidljiva. Vse bolj notranje razdeljena postane tudi družba. Oblikujejo se kaste po specifičnih nagnjenjih, modnih preferencah, glasbenih okusih, poraščenosti, itn. Na ulicah zavlada teror Ministrstva za modne zadeve (MMZ), ki ima nalogo aretirati vsakogar, ki se ne drži modnih smernic, zapisanih v Uradnem listu.

Pozimi leta 2022/23 začne razsajati smrtonosen virus PoPo (pomanjkanje odpornosti proti obrekovanju). Razširi se čez vso državo in močno zamaje njene zdrave temelje.

Država pedrov, sedaj že močno oslabljena in razdeljena na številne med sabo sovražne province, počasi izgublja moč. Še zlasti pa ji preti nevarnost s strani slovenskih hetijev v zamejstvu. Vsi pedri v državi Sloveniji sedaj potrpežljivo čakajo novega vodjo, karizmatično osebnost, ki jih bo povedla v novo dobo blagostanja in veselja. Vsi čakajo strogih besed: »Naredite mi to deželo spet pokončno deželo pedrov!«

Rožle