engl
Celovit pregled tridesetih let video umetnosti na Slovenskem
Katalog
Katalog predstavlja 21 umetnikov, 130 avtorskih video del, pa tudi glasbene in dokumentarne videe, instalacije in performanse
Vuk Ćosić, Nuša Dragan, Srečo Dragan, Jasna Hribernik, Marko Košnik, Marko A. Kovačič, Ema Kugler, Andrej Lupinc, Marijan Osole-Max, Marko Peljhan, Sašo Podgoršek, Nataša Prosenc, Rok Sieberer-Kuri, Mirko Simić, Apolonija Šušteršič, Peter Vezjak, Miha Vipotnik, Sašo Vrabič, Andrej Zdravič, in ZANK (Zemira Alajbegović & Neven Korda).
Knjižica esejev
Knjižica esejev o video produkciji v Sloveniji v razlićnih kontekstih ali v razmerju do družbenih in umetniških praks
Barbara Borčić: Uvod: recepcija videa v slovenskem kulturnem prostoru
Brane Kovič: K začetkom slovenskega videa: Prolegomena za "vojno znakov"
Zemira Alajbegović: Zamrznjeni čas - osemdeseta, ŠKUC -Forum, FV Video in drugi
Bogdan Lešnik: Video in alter scena v Sloveniji osemdesetih let
Majda Širca: Bodočniki
Nerina Kocjančič: Devetdeseta od video žanrov do novih medijev
Melita Zajc: Video produkcija v slovenskem prostoru pred letom 1969: Zgodnje rabe tehnik neposrednega prenosa in magnetoskopskega zapisa na TV Ljubljana: pogled v človeško srce in prvi video spoti
Biljana Tomić: Vzhodno od raja: Video v Jugoslaviji
Zemira Alajbegović in Igor Španjol: V tehnološkem primežu televizijske postaje Intervju z Mihom Vipotnikom
Nadja Zgonik: Video osvajanje prostora
Koen Van Daele: Ples in video v povratni smeri
Maja Breznik: Gledališče v času svoje tehnične reproduktibilnosti
Igor Španjol: Umetniški večer: Prezentacija in produkcija avtorskega videa na televiziji
CD-ROM
CD-ROM je druga priloga h katalogu. Gre za smiselno razširjeni in zmožnostim cederoma prilagojeni verziji knjižice esejev in kataloga s kratkimi klipi iz video del.

 

  videodokument
komplet 16.000 SIT
katalog   8.000 SIT
knjižica esejev   4.000 SIT
CD-ROM   6.000 SIT
 
PREDSTAVITVE IN NAGRADA ZA PROJEKT VIDEODOKUMENT

 

SCCA, Zavod za sodobno umetnost-Ljubljana je na pravkar končanem Mednarodnem festivalu računalniskih umetnosti v Mariboru v kategoriji najboljšega interaktivnega dela v elektronskem mediju prejel nagrado za CD-ROM z naslovom VIDEODOKUMENT. Gre za sklepni del obsežnega projekta o video umetnosti v slovenskem prostoru od leta 1969 do 1998 in gotovo za eno najkompleksnejših zgoščenk o medijski umetnosti v mednarodnem prostoru tako po količini zbranega tekstovnega in slikovnega materiala (podatki, eseji, seznami, kronologija, fotografije, videi), kakor po profesionalni obdelavi in inovativni prezentaciji.


Pionirski dokumentacijski in raziskovalni projekt Videodokument: Video umetnost v slovenskem prostoru 1969-1998 (katalog, knjižica esejev in CD-ROM) je od prvih predstavitev na Beneškem bienalu leta 1999, v Grazer Kunstverein in v Kunsthalle v Baslu prepotoval številna evropska in azijska mesta. Uredniki in urednice projekta so ga predstavili skupaj s projekcijami video del na video festivalih v Novosibirsku, Kievu, Sofiji, Skopju in Novi Gorici, pa tudi na mednarodnih konferencah in delavnicah: Crossing Over v Ljubljani, Co-operation v Dubrovniku, Communication. Experience of Interaction v Almati, Kazakhstan, Beograjska izkusnja v Beogradu in v okviru razstave Black Box recorder v Mariboru.


 
SCCA–Ljubljana
Metelkova 6, 1000 Ljubljana, Slovenia
Tel / fax: + 386 1 431 83 85
e-mail scca@mail.ljudmila.org
www.ljudmila.org/scca

Publikacije SCCA- Ljubljana