četrtek 8. marec ob 20h
KAVARNA
vstop prost
Literarni večer avtoric in avtorjev s homoerotično tematiko, ki so svoja dela izdali pri zbirkah Vizibilija in Lambda v okviru Založbe ŠKUC. Brali bodo Gašper Malej, Nataša Sukič, Urška Sterle in Suzana Tratnik.
Založba ŠKUC odpira prostor intelektualnega upora proti družbenim predsodkom, ki se navezujejo na lezbične, gejevske in trans identitete. Družbena nestrpnost, bizarni stereotipi, molk o homoseksualnosti in potiskanje le-te v sfero zasebnega in nepolitičnega ustvarjajo iz gejev in lezbijk fantomsko grožnjo tako imenovani »normalnosti«. Drugo pomembno izhodišče zbirke je upor proti mainstream knjižni produkciji, proti logiki velikih založb, ki tiskajo (pre)drage knjige, predvsem pa knjige, ki se večinoma ne ukvarjajo z obrobnimi temami.
Zbirka ŠKUC-LAMBDA že od leta 1990 izdaja leposlovna in teoretska, prevodna in izvorna dela s področja gejevske, lezbične, queer, trans in tudi ženske (sub)kulture.
Zbirka ŠKUC-VIZIBILIJA izdaja knjige z lezbično tematiko, leposlovje, eseje, teorijo spola in seksualnosti, lezbične in feministične študije, pokriva področje literarne in filmske teorije, diskurzov in politik telesa, queer teorije ipd.
INFO: www.skuc.org & www.ljudmila.org/lesbo
Lokacija:
MKC PRI RDEČI OSTRIGI
Partizanska cesta 1
4220 Škofja Loka
tel.: 04 51 23 021
mobi: 040 477 643
fax: 04 51 55 410
http://www.ostriga.org