40 let organizirane hiv preventive

Ponedeljek, 10. 2. 2025, ob 11. uri, Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

Letos obeležujemo 40 let organizirane hiv preventive nevladnih organizacij v Sloveniji. 2. februarja 1985 so prostovoljci sekcije Magnus, natisnili zloženko z naslovom Vse kar ste vedno hoteli vedeti o aidsu pa si niste upali vprašati in jo razdelili svojim članom.

Vabimo vas na dogodek posvečen tej obletnici, ki bo v ponedeljek, 10. februarja 2025, v Galeriji Škuc, Stari trg 21 v Ljubljani, s pričetkom ob 11. uri.

Program

11.00 pozdrav predsednika društva Škuc
11.05 predstavitev prispevkov:

  1. dr. Maja Lukanc, INZ – Začetni odziv na aids v Sloveniji in Jugoslaviji (1984–1987) – 20 min
  2. Miran Šolinc, ŠKUC – 40 let naše hiv preventive – 20 min
  3. Sebastjan Sitar – Testiranje v skupnosti MSM v letu 2024 – 10 minut
  4. Blaž Andoljšek – Poudarki iz analize posnetka stanja o kemseksu za 2024 in promocija priročnika za zmanjševanje škode v kontekstu kemseksa – 15 minut

12.10 Okrogla miza s predstavnik NVO, kjer bo pogovor tekel o izzivih hiv preventive v prihodnosti
12.40 Podelitev priznanj kot zahvale skupnosti zaslužnim organizacijam in posameznikom za predano delo v hiv preventivi
13.00 zaključek


Dogodek poteka v okviru programa »Ustavimo HIV«, ki ga izvaja Društvo ŠKUC (sekcija ŠKUC Magnus) s podporo Ministrstva za zdravje.

Comments are closed.